چهارشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۳۸ ب.ظ

درباره سايت

دندانپزشک به تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان می‌پردازد و از همین‌رو شاید بهتر باشد که عنوان این رشته را دهان‌پزشکی گذاشت.در گذشته دندانپزشکی را مساوی با دندانسازی می‌دانستند. اما امروزه دندانسازی تنها بخشی از دندانپزشکی است. رشته دندانپزشکی در مقطع دکترای عمومی نحوه رعایت بهداشت، پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان و دندان را آموزش می‌دهد.

دندان‌پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تامین می‌کند. همچنین به یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری نمود.

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

سرآغاز

                                                               بنام آنکه جان را فکرت آموخت

همیشه زمانی است برای آموختن درس های جدید ویادگرفتن اینکه ازعلم وتجربیات دیگران استفاده بریم.همواره درطول تاریخ،اتفاقات زمان گذشته به شکلهای گوناگون تکرار شده است وآنهایی که به تجربیات ودانش وعلم دیگران توجه نمودند وازآنها سرمشق گرفتند موفق تر بوده اند.

قطعا تجربه ی همه ی مسایل وفراگیری همه ی علوم، عمرنوح میخواهدوصبرایوب.دربرابر این عمرکوتاه آدمی واین جاده ی پرفراز ونشیب زندگی که گهگاهی دردوبیماری در آن گریبانگیر همه ی مامیشود،سیری در آفاق علوم پزشکی توفیقی بزرگ است که شایدبه جرات بتوان گفت مهمترین مساله روز بشراست.

اینجانب نیز به عنوان عضوی کوچک ازجامعه پزشکی به قدرتوان خود به مسائل مهم حیطه دهان ودندان خواهم پرداخت.

 

 

 

نمايش: ۳۱۷